مجله نقد فیلمگردی
اخباربرنامه های تلویزیونیسینمای مستند

مستند احسان فی زمن الوبا روایتی از نیکوکاری در بحران کرونا

شبکه العالم احسان و نیکوکاری قشرهای مختلف در بحران کرونا را در مستند احسان فی زمن الوبا به تصویر می کشد. این مستند امشب ۲۸ اردیبهشت ساعت ۲۲ به وقت تهران از این شبکه پخش خواهد شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، با اینکه شیوع ویروس کرونا موجب به تعطیلی کشیده شدن بسیاری از مشاغل و کسب و کارها و تشدید مشکلات فقر در بین محرومان و اقشار آسیب پذیر به ویژه کارگران روزمزد شده است اما رزمایش کمک مومنانه بسیج مردمی، در پی تاکید مقام معظم رهبری، تجلی همیاری و زنده شدن امید در دل محرومان را به دنبال داشته است.

در مستند «احسان فی زمن الوبا» احسان و نیکوکاری ۲ قشر از جمله خادمین حرم امام رضا (ع) و دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کمک به مردم محروم در بحران بیماری کرونا، روایت می‌شود.

در این مستند دوربین شبکه العالم همراه خادمین حرم امام رضا (ع) به مناطق محروم و حاشیه نشین شهر مشهد می‌رود و عمل نیکوکارانه آنان را در پرداخت بدهی مستمندان به مغازه‌های تهیه ارزاق محل خود، ثبت می‌کند. همچنین خادمان به سه تا چهار گروه تقسیم می‌شوند و به ۳۰ منطقه محروم مراجعه می‌کنند و مبالغ بدهی مردم نیازمند از جمله کارگرانی را که در شرایط بحرانی این روزها در شیوع کرونا بیکار هستند پرداخت می‌کنند.

در بخش دوم این مستند ایثار و فداکاری دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به تصویر کشیده می‌شود که با تعطیل کردن کلاس‌های درس خود و تبدیل آن به کارگاه‌های تولید شیلد (ماسک‌های صورت پزشکی) برای پرستاران و پزشکان، سعی در خدمت رسانی در شرایط بحرانی را داشته اند.

مستند «احسان فی زمن الوبا» به تهیه کنندگی امیر حیدری، تدوین سید رضا مؤمنی و تصویربرداری جلال شبانی امشب ۲۸ اردیبهشت ساعت ۲۲ به وقت تهران از آنتن شبکه العالم پخش خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن