مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

مستند- انیمیشن «نجوای کاغذپاره‌ها» در راه سینماحقیقت

بهزاد نعلبندی با مستند- انیمیشن 70 دقیقه‌ای «نجوای کاغذپاره‌ها»، متقاضی شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت شده است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، «مستند انیمیشن» از جمله آثار مورد توجه فیلمسازان جهانی طی سال‌های اخیر بوده که نمونه‌ی مطرح آن فیلم «برج» ساخته کیت مایتلند است که در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درآمد و با استقبال علاقمندان ایرانی سینمای مستند همراه شد. این فیلم داستان تیراندازی سال ۱۹۶۶ در دانشگاه تگزاس را با ترکیبی از تصاویر آرشیوی و انیمیشن به تصویر می‌کشد؛ واقعه‌ای که اولین تیراندازی گسترده در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا بود.

حال بهزاد نعلبندی با مستند- انیمیشن «نجوای کاغذپاره‌ها» به سینماحقیقت آمده تا در صورت تایید هیات انتخاب، شاهد اولین نمایش عمومی این اثر متفاوت در جشنواره‌ی امسال باشیم. موضوع این فیلم درباره‌ی مرکزی است که از اسکان زنان کارتن‌خواب حمایت می‌کند.

کارگردانی، صدا، تدوین و تهیه‌ی «نجوای کاغذپاره‌ها» برعهده‌ی بهزاد نعلبندی بوده است. از دیگر عوامل تولید این فیلم می‌توان به الهام آریامنش (پژوهشگر)، انسیه ملکی (صداگذار) و صبا علیزاده (آهنگساز) اشاره کرد.

بهزاد نعلبندی متولد سال ۱۳۵۱ در تهران و دانش‌آموخته سینما از مدرسه فیلم تهران است. در کارنامه‌ی فیلمسازی او ساخت آثار مستندی چون کشکول (۱۳۸۹)، صبح روز نهم (۱۳۹۱)، سریال مستند ایرانشهر (کارگردانی مشترک) ۱۳۹۲ و فیلم داستانی بلند پرو (۱۳۹۵) به چشم می‌خورد.

*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در شهر تهران برگزار خواهد شد.

منبع
روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن