مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

مستند «اهل آب» داستان زندگی روزمره‌ی زنی در جزیره‌ی هنگام به سینماحقیقت رسید

آزاده بی‌زارگیتی با مستند «اهل آب» که داستان زندگی روزمره‌ی زنی در جزیره‌ی هنگام است، متقاضی حضور در دوازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت شده است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، «اهل آب» برشی شعرگونه و مینیمال از زندگی روزمره‌ی زنی در جزیره‌ی هنگام است. او اغلب همراه خانواده یا دوست صیادش، به دریا می‌رود تا معاش خانواده‌اش را تامین کند.

آزاده بی‌زارگیتی درباره‌ی این مستند توضیح داد: در مستند «اهل آب» دوربین تلاش می‌کند با توجه به حال و هوا و سبک متفاوت زندگی مردم آن منطقه، با بیانی مردم‌نگرانه، لحظه به لحظه‌ی زندگی این زن را ثبت کند.

وی افزود: شاید در نگاه نخست مخاطبان این تصور را داشته باشند که «اهل آب» از نظر ساختاری تفاوت عمده‌‌ای با سایر آثارم دارد؛ اما لحن فیلم و محتوا پیوندی با دیگر آثارم دارد و ردپای باقی مستندهایم را به خوبی می‌توان در آن دنبال کرد.

این مستندساز با تاکید بر این که در این مستند هم مانند بسیاری از آثارش «زنان» مسأله‌ی اصلی هستند، تصریح کرد: در این فیلم تلاش کرده‌ام تا با نگاهی مشاهده‌گر، تماشاگرانی را که آثار مرا دنبال می‌کنند، با درک متفاوتی از زندگی روزمره‌ی زنان در تاریخ و اقوام مختلف آشنا کنم.

عوامل تولید مستند «اهل آب» عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان، تهیه‌کننده: آزاده بی‌زارگیتی، تصویربردار: صادق سوری، صدابردار: هادی بهشتی، صداگذار: انسیه ملکی، تدوینگر: فرید دغاغله، مدیر تولید: گالیا مدبرنی، دستیار کارگردان: ریحانه ملک‌شعار، تهیه شده در: شبکه مستند سینما

آزاده بی‌زارگیتی فیلم‌های مستند «فرشته‌ای روی شانه‌ی راست من»، «سپیده دمی که بوی لیمو می‌داد»، «نیمه‌ی پنهان ماه»، «فصلی دیگر»، «پرده‌ی آخر» و «پشت آتش سبز» را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.

*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در شهر تهران برگزار خواهد شد.

منبع
روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن