مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

مستند «بدهکار انقلاب» که درباره ویژگی‌های اخلاقی سردار شهید حسین همدانی

مستند «بدهکار انقلاب» که درباره ویژگی‌های اخلاقی سردار شهید حسین همدانی از زبان دوستان و همکاران وی است روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، مستند «بدهکار انقلاب» درباره ویژگی های اخلاقی سردار شهید حسین همدانی از زبان دوستان و همکاران وی، یکشنبه ۱۵ مهر از شبکه افق پخش می شود.

۱۶ مهرماه سالروز شهادت سردار حسین همدانی یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و چهره ای تاثیرگذار در عملیات مستشاری نیروهای ایرانی در سوریه است؛ مردی که دوستان و همرزمانش خاطرات بسیاری از او به یاد دارند.

سردار حسین همدانی یکی از شهدای مدافع حرم است که مهرماه سال ۹۴ در اطراف شهر حلب در سوریه و حین مشاوره به نیروهای ارتش سوریه توسط نیروهای تروریست داعشی به فیض شهادت نائل آمد. او یکی از بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان بود و از سال ۱۳۵۹ در جنگ ایران و عراق حضور داشت.

عملیات «بازی دراز» در جبهه کرمانشاه یکی از صحنه های ماندگار فرماندهی و حضور موثر شهید همدانی است، او البته زمانی هم عهده‌دار فرماندهی لشکر انصار الحسین همدان بود.

جانشینی قرارگاه امام حسین(ع) و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران از دیگر مسئولیت های شهید همدانی به شمار می روند.

مستند «بدهکار انقلاب» به کارگردانی مرتضی یعقوبی و تهیه کنندگی محسن فجری درباره ویژگی های اخلاقی سردار همدانی از زبان دوستان و همکاران اوست و به ابعاد فرهنگی زندگی شهید مدافع حرم سردار سرلشکر پاسدار حاج حسین همدانی می‌پردازد و نگاه جدیدی به حمایت‌ها و ابعاد فرهنگی و هنری این شهید دارد.

«بدهکار انقلاب» یکشنبه ۱۵ مهر ساعت ۲۱ و تکرار آن ساعت های ۵:۳۰ و ۱۴ روز بعد از شبکه افق روی آنتن می رود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن