مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره هانقد و بررسی

مستند تلویزیونی توهین نیست!

پژمان مظاهری پور بیان کرد که برای من، نمایش فیلم اهمیت دارد و اینکه فیلم در سینما نمایش داده شود یا تلویزیون یا در اینترنت تفاوتی چندانی نمی‌کند.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، پژمان مظاهری پور کارگردان فیلم مستند «تخت جمشید» در نشست نقد و بررسی این فیلم در بخش فیلم خبر با عنوان اینکه هجده سال است در حوزه باستان شناسی فیلم می سازد؛ درباره آخرین ساخته اش «تخت سلیمان» گفت: تخت سلیمان یکی از سوژه هایی بود که در روند کار به آن برخورد کردم؛ هرچند پیش از این درباره این مکان، فیلم های بسیاری ساخته شده بود. منوچهر عسکری نسب، ارد عطار پور، علی اکبر ولد بیگی، حمید سهیلی، پروانه معصومی، تورج منصوری و پیروز کلانتری از جمله این افراد بودند.

ناصر صفاریان که اجرای بخش فیلم خبر را به عهده دارد؛ با بیان اینکه وقتی از فیلمسازی سوال می کنیم، فیلم را در قالب تلویزیونی ساخته اید؛ گویا توهین وحشتناکی به آنها کرده ایم؛ درباره قالب ساخت این فیلم از مظاهری پور پرسید.

مظاهری پور گفت: کار ما تلویزیونی بوده و هیچ حساسیتی در این موضوع ندارم چرا که نمایش کار است که برای من مهم است؛ می خواهد در تلویزیون باشد یا در سینما و یا اینکه در شبکه های مجازی نمایش داده شود.

صفاریان در ادامه این مستند را دارای ساختار کلاسیکی دانست و عنوان کرد: با اینکه فیلم به نظر می رسد موضوعی اختصاصی دارد و مورد توجه باستان شناسان می تواند، قرار بگیرد؛ اما زبان آن و شیوه روایت به گونه ای است که مخاطب عام را هم جلب می کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن