مجله نقد فیلمگردی

مستند خورشید در شرق غروب می‌ کند در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت

مستند خورشید در شرق غروب می‌کند - The Sun Sets in the East به کارگردانی الکساندر بلینسکی و آگنه دوویدایتیته که تولید سال 2018 کشور لیتوانی است، در بخش چشم‌ انداز سینمای مستند بالکان سیزدهمین جشنواره بین‌ المللی سینماحقیقت روی پرده می‌ رود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۸۲ دقیقه‌ای آمده است: «فیلم، مستندی شاعرانه از زندگی یک دهقان در شوروی سابق است. سرسپردگی او به آفریدگار و خانواده‌اش، از سال ۱۹۸۴ در دفتر خاطرات وی ثبت شده است که بخش‌هایی از آن توسط نوه‌اش خوانده می‌شود. خاطرات او با تصاویری راکد از زندگی روستایی در لیتوانی امروز که در فیلم نمایش داده می‌شود، در تضاد است.

The Sun Sets in the Eastاین فیلم نه تنها مستندی درباره‌ی دوره‌ ماقبل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است، بلکه تقلای مردی با ایمان را نشان می‌دهد که برای باثبات نگه‌داشتن زندگی‌اش در دوره‌ای از تغییرات سریع سیاسی، ایدئولوژیکی و اجتماعی، درست همانند دنیای امروز تلاش می‌کند…»

مستند «خورشید در شرق غروب می‌کند» پیشتر در جشنواره‌ بین‌المللی فیلم مستند «ییلهوا» جمهوری‌چک به نمایش درآمده است.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن