مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

مستند «راه طی شده» رأی نیاورد!

روز گذشته نشست رسانه‌ای دوازدهمین جشنواره «سینما حقیقت» در محل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، روز گذشته نشست رسانه‌ای دوازدهمین جشنواره «سینما حقیقت» در محل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد.

محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، دبیر جشنواره با ارائه گزارشی از جشنواره عنوان کرد: امسال حدود ۶۵۰ فیلم مستند به دبیرخانه ارسال شد که شامل ۷۰ فیلم بلند، ۲۶۹ نیمه بلند و ۳۹۵ مستند کوتاه بود که در تقسیم‌بندی ۲ تغییر داشتیم. روال این بود که مستندها بر مبنای زمان، به ۳۰ دقیقه، ۴۰ دقیقه و ۶۰ دقیقه به عنوان مستند کوتاه، نیمه بلند و بلند تقسیم می‌شد که ترجیح دادیم امسال تغییر در زمانبندی فیلم‌ها به سیاق «ایدفا» ایجاد کنیم.

دبیر جشنواره «سینماحقیقت» عنوان کرد: در بخش شهید آوینی ۲۹ فیلم رقابت می‌کند که تفاوت این جایزه با مسابقه ملی این است که در بخش آوینی جوایز بدون در نظر گرفتن مدت زمان فیلم داده می‌شود، ضمن اینکه عوامل تولید اثر در رقابت قرار ندارند.

طباطبایی‌نژاد افزود: یکی از مهم‌ترین بخش‌های این جشنواره مربوط به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است که ۱۱ فیلم در این بخش به نمایش درمی‌آید.

وی اظهار کرد: جشنواره، فیلم‌های پروپاگاندا درباره افراد سیاسی را پخش نمی‌کند چون این جزو ذات جشنواره نیست، البته اگر فیلم سمپات از این نوع افراد باشد به نمایش درمی‌آید. طباطبایی‌نژاد در ادامه این نشست در شرایطی عامل عدم انتخاب مستند «راه طی شده» ساخته علی ملاقلی‌پور را عدم کسب رای توسط هیات انتخاب جشنواره و کیفیت کم اثر دانسته که براساس شنیده‌ها بسیاری از آثار حاضر در این دوره از جشنواره کیفیت کمتری از این مستند دارند.

جهت تماشا و دانلود مستند «راه طی شده» اینجا کلیک کنید
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن