مجله نقد فیلمگردی

مستند زیر گنبد مینا به کارگردانی بهروز ملبوس‌ باف در سینماحقیقت

مستند زیر گنبد مینا به کارگردانی بهروز ملبوس‌ باف در بخش جایزه شهید آوینی سیزدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت رونمایی می‌ شود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بهروز ملبوس‌باف تازه ترین اثر خود را با عنوان «زیر گنبد مینا» به تهیه کنندگی مسعود ردایی در بخش شهید آوینی برای اولین بار در معرض قضاوت داوران و نگاه تماشاگران قرار می‌دهد.

انجام امور اصلی تولید این مستند را کارگردان به عهده داشته و در امر آهنگسازی نادر خالدی با این پروژه همکاری کرده است تا در گروه معارف شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران به ثمر برسد.

ملبوس باف اصفهانی آثاری چون «اصفهان در بوق کارخانه ها»، «در عمق میدان» و «زنده به رود» را کارگردانی و جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم مستند اصفهان و بهترین فیلم از سومین جشنواره فیلم های صنعتی و جشنواره ایران ساخت را از آن خود کرده است.

در خلاصه داستان این مستند عنوان شده است: «وقتی که مهر آب بر دل مینای سنگ می نشست اینجاست که قلب عاشق سیمرغ در فروغ می نشیند و این گونه خاطر تهی می شود از یاد تا صدای آتش بیدار به گوش خاک نوای نور بریزد!»

*سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در تهران برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن