مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

مستند «شامار» به جشنواره «سینماحقیقت» ارسال شد

مستند «شامار» به کارگردانی محسن جعفری‌راد که تصویربرداری آن از سال ۸۹ آغاز شده و اواخر شهریور امسال به اتمام رسیده است، به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» ارسال شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، مستند «شامار» به کارگردانی محسن جعفری‌راد که تصویربرداری آن از سال ۸۹ آغاز شده و اواخر شهریور امسال به اتمام رسیده است، به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» ارسال شد.

جعفری‌راد که علاوه‌بر فیلمسازی به‌عنوان روزنامه‌نگار و منتقد سینما نیز از سال ۸۷ با نشریات مختلفی همکاری داشته و هم اکنون عضو تحریریه مجله «فیلم» است، درباره عنوان مستند «شامار» و حال و هوای آن می‌گوید: شامار از اسامی قدیمی گیلکی به معنی بهترین مادر است. این مستند هم روایت زندگی پرفراز و نشیب مادرم است که هفت سال قبل به مظلومانه‌ترین شکل ممکن، فوت کرد؛ مرگی که هنوز علتش مشخص نیست و فیلم سعی می‌کند علتش را پیدا کند.

وی درباره انگیزه خود از ساخت این مستند هم توضیح می‌دهد: تصاویری از بیماری مادرم در سال ۹۰ و زمانی که زنده بود داشتم. تصاویر را تدوین کردم، دوستان و همکارانم در مجله فیلم آن فیلم و تصاویری تازه از پدرم را دیدند و پیشنهاد دادند که تکمیلش کنم همچنین تعدادی از سینماگران سوژه فیلم و محتوای آن را پسندیدند و گفتند که در صورت پرداخت مناسب، فیلم موفقی می‌شود. مجموعه این‌ها باعث شد که انگیزه لازم را برای تکمیلش پیدا کنم و با کیوان کثیریان برای تهیه‌کنندگی کار، صحبت کردم و با همدلی و همراهی او، تصویربرداری فیلم تکمیل و تدوین آن تمام شد.

لوکیشن‌های این مستند ۶۰ دقیقه‌ای در شهرهای شرقی گیلان (رحیم آباد، لنگرود، رودسر) کرج، ساوه و تهران است.

جعفری‌راد فیلمسازی را از سال ۸۶ در انجمن سینمای جوانان ایران دفتر لاهیجان آغاز کرده و تاکنون چند فیلم کوتاه داستانی و مستند ساخته است.

عوامل اصلی مستند «شامار» عبارتند از طراح، پژوهشگر و کارگردان: محسن جعفری‌راد، مشاور کارگردان: پوریا ذوالفقاری، تصویربردار و تدوینگر: هادی محمدی، مدیر تولید: متین مهدوی، عکاس: هادی محمدی، رضا آقاجانی، تهیه‌کننده: کیوان کثیریان، محسن جعفری‌راد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن