مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

مستند «فرشته‌ها از جنس نورند» در جشنواره سینما حقیقت

جیمز لانگلی مستندساز مستقل و برجسته‌ی آمریکایی، با فیلم مستند «فرشته‌ها از جنس نورند» سومین حضور خود در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را تجربه می‌کند.

به گزارش بلاگ سینمامارکت و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این اثر مستند آمده است: «فرشته‌ها از جنس نورند، فیلمی که در طول سه سال ساخته شده است، زندگی دانش‌آموزان و معلمان مدرسه‌ای در یکی از محلات قدیمی کابل را دنبال می‌کند که پس از مناقشات گذشته، به آرامی در حال بازسازی است. فیلم با ترکیب تاریخ معاصر افغانستان و نمای این روزهایش، تصویر خودمانی و منحصر به‌فردی از جامعه‌ای ارائه می‌کند که در سایه جنگ به زندگی ادامه می‌دهد…»

«فرشته‌ها از جنس نورند» در مدت زمان ۱۱۷ دقیقه، تولید مشترک سال ۲۰۱۸ کشورهای آمریکا، دانمارک و نروژ است.
جیمز لانگلی پیش از این، با دو فیلم مطرح خود «عراق تکه‌تکه شده» و «مادر ساری» در دوره‌های گذشته جشنواره سینماحقیقت حضور داشت.

وی با این دو فیلم، به ترتیب نامزد اسکار بهترین مستند سینمایی (۲۰۰۶) و بهترین مستند کوتاه (۲۰۰۷) شده بود.
سه جایزه بهترین فیلم مستند، بهترین فیلمبرداری و بهترین تدوین، نشان «نستور آلمندروس» جشنواره حقوق بشر، جایزه فدراسیون جهانی منتقدان فیلم جشنواره تسالونیکی، جایزه انجمن بین‌المللی فیلم مستند، تندیس «هوگو طلایی» بهترین مستند جشنواره شیکاگو، از افتخارات جیمز لانگلی در عرصه‌ی سینمای مستند است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن