مجله نقد فیلمگردی

مستند فورمن علیه فورمن در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت

فیلم مستند فورمن علیه فورمن - Forman vs. Forman تولید سال 2019 کشورهای جمهوری چک و فرانسه به کارگردانی هلنا ترشتیکوا و یاکوب هینا، در بخش مستند پرتره‌ سیزدهمین جشنواره بین‌ المللی سینماحقیقت روی پرده می‌ رود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۸۰ دقیقه‌ای آمده است: فورمن علیه فورمن، یک پرتره‌ی همه‌جانبه از میلوش فورمن، کارگردان برنده‌ی جایزه‌ اسکار اهل جمهوری چک است.

این فیلم به‌خاطر تلفیق خلاقانه‌اش از تصاویر ترسیم‌شده روی فیلم‌های موجود و همچنین تصاویری از کلکسیون دوستان و همکاران وی که تاکنون دیده‌ نشده‌اند، بی‌نظیر است. فیلمساز در پشت صحنه و مصاحبه‌ها، مفهوم آزادی و محدودیت‌های آن را به بحث می‌گذارد…

Forman vs. Forman«فورمن علیه فورمن» از فیلم‌های منتخب پنجاه و چهارمین دوره جشنواره «کارلوویواری» بود که تیرماه امسال در جمهوری چک برگزار شد.

در کارنامه‌ی مستندسازی هلنا ترشتیکوا، فیلم‌های زیبایی محکوم‌ به ‌فنا (۲۰۱۶)، مالوری (۲۰۱۵)، دانشگاه خصوصی (۲۰۱۱)، کاتکا (۲۰۰۹)، رنه (۲۰۰۸) به چشم می‌خورد. «یاکوب هینا» نیز فیلم‌های زیبایی محکوم‌ به ‌فنا (همراه با هلنا ترشتیکوا) و تئاتر اسووبودا (۲۰۱۱) را کارگردانی کرده است.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در شهر تهران برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن