مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

مستند همه بچه‌های مامان به سینماحقیقت می‌آیند

فیلم مستند «همه بچه‌های مامان» ساخته «رضوان سرمد» یکی از آثار متقاضی شرکت در بخش مسابقه ملی دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۸۰ دقیقه‌ای که تولید سال ۱۳۹۷ است، آمده: «مرضیه زن مُسنی است که می‌خواهد برای حمایت مالی از فرزندانش، خانه محبوبش را خراب و تبدیل به آپارتمان کند؛ اما در این بین تلاش می‌کند درختان حیاط خانه‌اش که برای او بسیار مهم است را نیز حفظ کند، ولی قوانین شهرداری در مقابلش قرار دارد…»

مستند «همه بچه‌های مامان» در اولین نمایش بین‌المللی خود، ماه گذشته در جشنواره فیلم «مونترال» کانادا به نمایش درآمد.

عوامل تولید این فیلم مستند عبارتند از: پژوهشگر، نویسنده، فیلمبردار، صدابردار، گوینده، کارگردان و تهیه‌کننده: رضوان سرمد؛ تدوینگر: مرتضی پایه‌شناس؛ صداگذار: پیمان توسلی؛ موسیقی: یونس اسکندری رضوان سرمد متولد شهر همدان و فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما از دانشگاه سوره است. در کارنامه فیلمسازی او، ساخت آثاری چون: دارایی، فصل آخر، آوازهای بی‌اجازه، قصه همدان و سینماهایش، وقتی من بچه بودم جنگ بود، معلم، در میان اجتماع خشمگین و… به چشم می‌خورد.

*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

منبع
روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن