مجله نقد فیلمگردی

مستند ۱۳هزار قدم در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت

اشکان احمدی در تازه‌ ترین فعالیت خود پژوهش، کارگردانی و تهیه کنندگی مستند 13هزار قدم را بر عهده گرفته تا روایتی متفاوت از زندگی یک کولبر را نمایش دهد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه داستان مستند «۱۳هزار قدم» آمده است: «ناصر٬ پسرجوانی است که در کوههای اورامانات مشغول کولبری است. او که در خانواده‌ای روستایی زندگی می‌کند٬ یکی از انگیزه‌هایش برای این کار کمک به مادر پیرش است که به سرطان مبتلاست. شرایط زندگی او و دوستانش را علیرغم تحصیلات دانشگاهی وادار به کار در شرایط سخت زمستان کرده است٬ اما همچنان شور زندگی و امید به آینده در آنها ادامه دارد.»

«۱۳ هزار قدم» که برای اولین بار در بخش «مسابقه ملی» مستندهای کوتاه سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت به نمایش در خواهد آمد، توسط شرکت کایه سینما تهیه شده است.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: اشکان احمدی، دستیار کارگردان: ناصر روخنده، تصویربردار: اشکان احمدی – سروه حسنی، صدابردار: سروه حسنی، صداگذار و آهنگساز: سیامک کلانتری، تدوین‌گر: هادی احمدی، گوینده متن: ناصر روخنده، مدیرتولید: میترا مقیمی، عکاس: آرش پورنامداریان، تهیه شده در: شرکت کایه سینما.

اشکان احمدی از سال ۱۳۸۰ با ساخت فیلم‌های کوتاهی چون «آدمها دورند»، «زنی از تبار مه» ، «تیرک چوبی»، «رهگذران دره انار»، «عکسهای نگرفته» و… به دنیای سینما آمد و در کارنامه اش جوایزی مثل بهترین فیلم جشنواره فیکه آئورای پرتقال را ثبت کرده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن