مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

معرفی آثار بخش مسابقه جشنواره سینما حقیقت/مستند «وَرس»

مستند «وَرس»به کارگردانی جواد وطنی از آثار بخش مستند نیمه بلند مسابقه ملی دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت می‌باشد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، در خلاصه مستند «ورس» به کارگردانی جواد وطنی آمده است: گارانتی ۷۰ ساله پل ورسک به عنوان مهم ترین و مرتفع‌ترین پل راه‌آهن سراسری ایران که نقش مهمی در تحولات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایران در جنگ جهانی دوم داشت، به پایان رسیده است؛ اما پس از گذشت ۸۱ سال همچنان قطارهای باری و مسافری از روی آن تردد می‌کنند! آیا این پل ضامن امنیت قطارها در زمان حال هست‌؟

کریستف رضاعی موسیقی این مستند را ساخته و مجید برزگر گوینده متن آن بوده است.

جواد وطنی فارغ‌التحصیل دانشگاه سوره در رشته کارگردانی است و از سال ۱۳۷۶ بعنوان برنامه‌ریز و مدیر تولید در بیش از ۵۰ پروژه از فیلم‌های مستند و داستانی مشارکت داشته است. او همچنین تجربه ساخت چند فیلم کوتاه داستانی و مستند را در سوابق کاری خود دارد.

وطنی با فیلم کوتاه «گره» که از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است، موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از جشنواره مدفیلم رم درکشور ایتالیا شد.

عوامل تولید مستند «ورس» عبارتند از: پژوهشگر، نویسنده گفتار متن، کارگردان و تهیه‌کننده: جواد وطنی، تصویربرداران: پویا نجفی و جواد وطنی، صدابرداران: احمدرضا طاعی و منوچهر معصومی، صداگذار: حسن شبانکاره، تدوینگر: آرش زاهدی، گوینده متن: مجید برزگر، آهنگساز: کریستف رضاعی، مدیر تولید: محسن عزیزی، دستیار کارگردان: سارا اقبال، عکاس: مهدی منیری، تهیه شده در: روابط عمومی راه‌آهن

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن