مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

مینا اکبری با روزنامه‌نگاران میدان جوانان متقاضی حضور در «سینماحقیقت»

مینا اکبری یکی از روزنامه‌نگاران باسابقه‌ سینمایی کشور، با ساخت اولین فیلم مستند خود «میدان جوانان» متقاضی شرکت در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، مینا اکبری یکی از روزنامه‌نگاران باسابقه‌ سینمایی کشور، با ساخت اولین فیلم مستند خود میدان جوانان متقاضی شرکت در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» شد.

وی درخصوص موضوع این فیلم مستند اظهار کرد: «روایت فیلم مربوط به یک عکس است که ما روزنامه‌نگاران روزنامه جامعه در سال ۱۳۷۶ در میدان جوانان برای ویژه‌نامه‌ نوروزی گرفته‌ایم. در این عکس من به همراه ۷۱ نفر دیگر حضور داریم. حالا پس از گذشت ۲۰ سال، حدود ۶ نفر از روزنامه‌نگاران آن عکس، روزنامه‌نگار باقی مانده‌اند!»

مینا اکبری فارغ‌التحصیل رشته روزنامه‌نگاری است و در سال‌های ۱۳۸۱ و ۱۳۸۲ به عنوان بهترین روزنامه‌نگار در حوزه‌ گزارش و مصاحبه معرفی شده است.

عوامل تولید مستند ۶۸ دقیقه‌ای میدان جوانان به این شرح هستند:
پژوهشگر، نویسنده، گوینده و کارگردان: مینا اکبری، فیلمبردار: محمدرضا جهان‌پناه، صدابردار: حسن شبانکاره، صداگذار: انسیه ملکی، تدوینگران: سپیده ابطحی و فرحناز شریفی، آهنگساز: علی صمدپور، مدیر تولید و دستیار کارگردان: عبدالرضا‌ نیک‌پور، عکاس: دانیال شایگان، تهیه‌کنندگان: مینا اکبری و احسان رسول‌اف

گفتنی است این فیلم در صورت پذیرش هیات انتخاب، برای اولین بار در بخش مسابقه ملی مستندهای نیمه‌بلند جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌رود.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در شهر تهران برگزار خواهد شد.

منبع
روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت،
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن