مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستندفضای مجازی

نتفلیکس چند مستند طبیعت را رایگان در یوتیوب منتشر کرد

نتفلیکس از رایگان شدن چند مستند طبیعت در یوتیوب خبر داده است که در بین آن‌ ها مستندهای ستوده‌ شده‌ Our Planet و Babies هم به‌ چشم می‌ خورند.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، نتفلکیس (Netflix) اخیرا در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده است که چند مستند طبیعت را به‌صورت رایگان در کانال یوتیوب خود منتشر می‌کند. در بین این مستندها، Our Planet و Babies که شدیدا توسط منتقدین موردستایش قرار گرفته‌اند نیز دیده می‌شود.

نتفلیکس به‌طور معمول به معلمان و استادان دانشگاه اجازه می‌دهد مستندهای طبیعت این پلتفرم را در کلاس‌های آموزشی پخش کنند. از آن‌جایی که این روزها مدارس و دانشگاه‌ها به‌دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل هستند، امکان دسترسی به مستندها برای بسیاری از معلمان و استادان فراهم نیست.

از همین رو نتفلیکس تلاش کرده است با در دسترس قرار دادن چند مستند محبوب به‌صورت رایگان در یوتیوب، کار را برای کسانی که به‌صورت مجازی در حال آموزش هستند، راحت‌تر کند. بدین ترتیب معلمان می‌توانند به‌سادگی مستندهای طبیعت را برای دانش‌آموزان خود پخش کنند؛ بدون اینکه نگران دسترسی دانش‌آموزان به نتفلیکس باشند.

در بخشی از بیانیه‌ی رسمی منتشرشده از سوی نت‌فلیکس می‌خوانیم:

منابع آموزشی مربوط‌به هر یک از مستندها نیز در دسترس قرار گرفته است که دانش‌آموزان و معلمان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. ما همچنین قصد داریم رویدادهای پرسش و پاسخ (Q&A) جداگانه‌ای با برخی از سازندگان این پروژ‌‌ه‌ها برگزار کنیم تا دانش‌آموزان بتوانند پاسخ سؤالات خودشان را به‌صورت مستقیم از آن‌ها بشنوند.

براساس اعلام رسمی نت‌فلیکس، ۱۰ مستند به‌صورت رایگان در یوتیوب منتشر شده‌اند که اسامی آن‌ها در جدول زیر آمده است:

۱۳th
Abstract
Babies
Chasing Coral
Explained
Knock Down the House
Our Planet
Period. End of a Sentence
The White Helmets
Zion

دو مورد از مستندهای بالا روی حوزه‌ی طبیعت متمرکز هستند و بقیه بیشتر به معضلات اجتماعی نظیر فقر، نژادپرستی و بی‌عدالتی می‌پردازند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن