مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

نمایش و نقد مستند “بهارستان، خانه ملت” در کانون فیلم سینماحقیقت

دوره‌ی جدید کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با نمایش و نقد فیلم مستند «بهارستان، خانه ملت» ساخته «بابک بهداد» آغاز می‌شود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این مستند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸ در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور بابک بهداد (کارگردان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و امید نجوان (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

بهداد درخصوص مستند ۷۶ دقیقه‌ای «بهارستان، خانه ملت» می‌گوید: این فیلم درباره‌ی منطقه بهارستان است. این منطقه شامل میدان، مجلس، مدرسه سپهسالار و بخشی از باغ بهارستان می‌شود. این میدان به دلیل نزدیک بودن به مجلس شورای ملی اهمیت خاصی می‌یابد. از دوره انقلاب مشروطه تمام تجمعات، اعتراضات و گفتگوهای نمایندگان مجلس بوده و بسیاری از اتفاقات مهم تاریخی در این میدان رخ داده است.

وی ادامه داد: «بهارستان، خانه ملت» فیلمی تاریخی است که از دوره قاجار آغاز می‌شود و پهلوی اول و دوم را در‌بر‌می‌گیرد. در حقیقت اتفاقات سیاسی مهمی مانند کودتای ۲۸ مرداد، نهضت ملی نفت، سی تیر و… در این میدان و مجلس رخ می‌دهد و مخاطبان می‌توانند با تماشای این فیلم، با بخش مهمی از تاریخ ایران بیشتر آشنا شوند.

بهارستان
بهارستان

گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر دوشنبه (۲۶ فروردین‌ماه) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.

«بهارستان، خانه ملت» ضمن کسب سیمرغ بلورین بهترین مستند سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، یکی از آثار برگزیده‌ی گروه هنر و تجربه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت هم بوده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن