مجله نقد فیلمگردی
فیلم شناسینقد فیلم

نگاهی به فیلم «سال دوم دانشکده من» ساخته رسول‌صدرعاملی

سال دوم دانشکده من، ورژن جدید خیانت در بین دهه هفتادی‌ها

هفت، هشت سال پیش ساخت فیلم‌هایی با تم خیانت مد شده بود و بسیاری از کارگردان‌های با تجربه و کارگردان ‌های فیلم اولی دوست داشتند ساخت چنین فیلم‌هایی را تجربه کنند.

بعد از مدتی که این فیلم‌ها خیلی نفروختند، ساخت این گونه آثار کاهش پیدا کرد و کارگردان‌های سینمای ایران برای فروش بیشتر آثارشان، به ساخت فیلم‌های طنز روی آوردند.

آقای صدرعاملی هم پس از ۹ سال فیلم نساختن، انگار خواسته نبودش در سال‌های ساخت فیلم‌هایی با تم خیانت را جبران کند و فیلمی را با این موضوع بسازد. اما نکته‌ای که باعث تمایز سال دوم دانشکده من با فیلم‌های هفت، هشت سال پیش شده، سن افرادی است که خیانت می‌کنند و مورد خیانت قرار می‌گیرند!

طبیعتاً خیانت دهه هفتادی‌ها نسبت به دهه شصتی‌ها و پنجاهی‌ها باید مدرن‌تر و جدید‌تر باشد. باید خیانتی باشد که گذشتگان به ذهنشان نرسیده.

باید دختری به صمیمی‌ترین دوستش، زمانی که در کماست خیانت کند و با دوست پسرش ارتباط برقرار کند و آرزوی مرگ دوست صمیمی‌اش را داشته باشد، تا با دوست پسر او ازدواج کند. در حالی که نامزد دارد!

احتمالاً پس از اکران فیلم، صدرعاملی هم تصمیم بگیرد فیلم بعدی‌اش در ژانر طنز بسازد. فقط باید سریعتر به فکر ساخت چنین فیلمی بیفتد. نه بعد از ۹ سال!

نویسنده:محمدرضا تاجداری

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن