مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

وقایع سال‌ های ۵۶ و ۵۷ به روایت در برابر طوفان ۳ به کارگردانی مهدی نقویان

در برابر طوفان ۳ به کارگردانی مهدی نقویان، به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برای پخش در دهه فجر، در دست تولید است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، فصل سوم مجموعه «در برابر طوفان» به کارگردانی مهدی نقویان به بررسی وقایع منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی خواهد پرداخت.

به گفته نقویان، این فصل از این مستند، متفاوت از گذشته به روایت وقایع سال‌های ۵۶ و ۵۷ خواهد پرداخت و متن آن، براساس تصاویر آرشیوی نوشته می‌شود. همچنین به سال‌های قبل از آن هم فلاش‌بک زده می‌شود تا ریشه‌های اتفاقات، جست‌وجو شود.

مجموعه «در برابر طوفان ۳» در ۱۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای در دهه فجر سال ۱۳۹۸ از رسانه ملی پخش خواهد شد.

لازم به ذکر است مهدی نقویان متولد سال ۶۱ در بابل مازندران است. علاقه به فیلمسازی، او را در بیست سالگی به انجمن سینمای جوانان کشاند. ولی مواجهه جدی‌تر او با سینما در ۲۲ سالگی رقم خورد که با ورود به دانشگاه صداوسیما، تحصیل در رشته کارگردانی را آغاز کرد. نقویان از همان دوران دانشجویی به مستندسازی رو آورد و با چند اثر نه‌چندان حرفه‌ای در صداوسیمای مرکز مازندران با موضوعاتی محیط زیستی، الفبای سینمای مستند را آموخت. در سال ۱۳۸۶ مستندی با عنوان «زخم تازه» درباره تاریخچه نام خلیج فارس، مهدی نقویان را رسماً به دنیای سینما و تلویزیون وارد کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن