مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره ها

پایان اردیبهشت ماه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره مستند

جشنواره تلویزیونی مستند از یکم تیرماه آغاز و تا ۳۰ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. علاقمندان به شرکت در این جشنواره تا تاریخ 31 اردیبهشت ماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، جشنواره تلویزیونی مستند از سال ۱۳۹۶ با شعار «روایت حقیقت در قاب واقعیت» آغاز به کار کرده است.

فیلم ها متقاضی حضور در این جشنواره می توانند پیش از این در رویدادهای رقابتی بین المللی یا جشنواره های داخلی انتخاب شده باشند و پس از تحویل اثربه دبیرخانه، امکان خارج کردن آن از جشنواره وجود ندارد. این آثار ارائه شده به دبیرخانه جشنواره جهت تشکیل باشگاه مستندسازان در بانک آثار دبیرخانه نگهداری خواهد شد. مدت زمان مورد قبول برای آثار مستند کوتاه ۳۰ دقیقه، مستند نیمه بلند ۳۰ تا ۵۲ دقیقه و مستند بلند بالای ۵۲ دقیقه می باشد.

شرکت همه فیلم‌سازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی در این جشنواره آزاد است. تهیه‌کننده اثر و یا نماینده قانونی دارای مجوز از ایشان به دبیرخانه جشنواره، اختیار و اجازه می‌دهد که فیلم‌های منتخب را در شبکه مستند سیما پخش و به نمایش درآورد و در این خصوص حق هرگونه اعتراض و ادعایی را از خویش سلب می‌کند.

ثبت‌نام در جشنواره تنها به شیوه اینترنتی امکان‌پذیراست و متقاضیان شرکت کننده در جشنواره می توانند پس از ثبت نام در سایت جشنواره به آدرس www.festmostanad.ir کد رهگیری دریافت شده را بر روی (DVD) نوشته و به صورت حضوری و یا از طریق پست به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.

به آثار راه یافته به بخش مسابقه در بخش مستند کوتاه ۱ میلیون تومان، در بخش مستند نیمه بلند ۲ میلیون تومان و در بخش مستند بلند ۳ میلیون تومان به تهیه کننده حقیقی به عنوان حق پخش پرداخت می شود.

انتخاب و داوری آثار به صورت متمرکز در مکان دبیرخانه توسط اساتید، فعالان و کارشناسان حوزه مستند انجام می شود و اسامی اعضای هیئت داوری از طریق سایت جشنواره و رسانه های خبری اطلاع رسانی می شود.

گفتنی است اختتامیه جشنواره تلویزیونی مستند مهرماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد و داوری بخش مردمی آثار در طول جشنواره از سه طریق سامانه پیامکی جشنواره به شماره ۳۰۰۰۰۸۱، سایت جشنواره به آدرس www.festmostanad.ir و کانال های اطلاع رسانی جشنواره به آدرس @festmostanad انجام می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن