مجله نقد فیلمگردی
اخباربرنامه های تلویزیونی

پخش مجموعه مستند «حکایت دل» از شبکه چهار سیما

اولین قسمت از مجموعه «حکایت دل» به کارگردانی بیژن شکرریز با معرفی سید مصطفی محقق داماد امروز یکشنبه ۲۶ خرداد از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، «حکایت دل» به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور، یکشنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

به گفته حسینی، تهیه کننده برنامه، «حکایت دل» مجموعه‌ای از ۲۰ فیلم کاملاً مستقل از یکدیگر است که هر فیلم مدت زمان ۵۵ تا ۹۰ دقیقه‌ای دارد.

وی افزود: اولین قسمت از مجموعه «حکایت دل» با عنوان «مرد خرد و فضیلت» که یکشنبه از شبکه چهار پخش می‌شود به زندگی و معرفی «سید مصطفی محقق داماد» پرداخته است. «مصطفی محقق داماد» از اساتید بنام فلسفه و حقوق برجسته ایران و از تبار خردمندان و فاضلان… در عصر حاضر هستند. وی در بین صاحبنظران از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و قرار است در این فیلم مخاطب خاص و عام بیشتر با زندگینامه و کارنامه حرفه‌ای ایشان شود.

حسینی گفت: هدف از ساخت این مجموعه، معرفی مفاخر و بزرگان معاصر ایران اسلامی به نسل جوان است تا چراغی برای راهجویان در طریق علم و ادب و فرهنگ باشند.

تهیه کننده «حکایت دل» در پایان تصریح کرد: در قسمت دیگر مجموعه «حکایت دل»، به شخصیت‌ها و مفاخر برجسته‌ای از جمله: استاد دکتر غلامرضا اعوانی فیلسوف ایرانی و یکی از بزرگ‌ترین فلاسفه اسلامی جهان معاصر، «سید مصطفی محقق داماد» استاد فلسفه و حقوق نام آور ایران، «کریم مجتهدی» شهره اهل فلسفه، «ژاله آموزگار» استاد در حوزه زبان‌های باستانی، «اسماعیل سعادت» مترجم آثار بزرگ فلسفی، «داود فتحعلی بیگی» در نمایش‌های آئینی، «سید عبدالله انوار» در حوزه نسخه شناسی، «عبدالله کوثری» مترجم برجسته آثار ادبی، «زهره زرشناس» در زبان سغدی و باستانی، «شهرام اقبال زاده» مترجم و نویسنده آثار ادبی کودک و نوجوان، «شهین اعوانی» در علم فلسفه اخلاق، «اکبر ثبوت» مرد اخلاق و علوم دینی و حکمت اسلامی و نسخه شناس، رمان نویس شهیر معاصر بانو «بلقیس سلیمانی»، «سید فتح الله مجتبایی» از مفاخر حکمت و عرفان اسلامی، «منصوره اتحادیه» در حوزه تاریخ معاصر و مشروطه، «علی رواقی» شاهنامه پژوه و قرآن پژوه برجسته، «توفیق سبحانی» مولانا پژوه و ادیب توانا، «روح انگیز کراچی» ادیب و شاعر معاصر و متخصص تاریخ شعر زنان مشروطه، شادروان «محسن جهانگیری» یکی از اساتید بزرگ در حوزه فلسفه و سرانجام استاد یگانه در حوزه پژوهش‌های ادبی و زبان فارسی و خصوصاً شاهنامه پژوهی، پرداخته شده است.

مجموعه «حکایت دل» برای اولین بار از شبکه چهار سیما به روی آنتن می‌رود و روز دوشنبه ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه یک سیما بازپخش می‌شود.

این مجموعه زیر نظر «حسین کرمی» طراحی و تولید شده است و عوامل تولید عبارتند از: تهیه کننده: سید علیرضا حسینی، کارگردان: بیژن شکرریز، مشاور علمی: شهین اعوانی. پژوهش و طراحی سوالات: محبوبه کلانتری، مدیر تصویر برداری: جواد صفا، تدوین: راضیه فرمانی، مشاور تدوین، علیرضا حسینی، برنامه ریزی وکارگردانی: نگار نباتی، سید محمد میر معصومی. مدیرتولید حمیدرضا سهرابی. صدابرداران: کاظم بی تاری، فریال خزایی، مصطفی بهمنی، فاطمه رسول زاده. عکس: فهیمه حسینی، حمید سهرابی. دستیاران نور و تصویر..حمیدرضا رحمتی و مهدی نیلوفری..میکس و امر فنی: مهسا علیپور، گرافیست: حمید حسینی. انتخاب موسیقی: بیژن شکرریز…

اولین قسمت از مجموعه «حکایت دل» با معرفی استاد سید مصطفی محقق داماد یکشنبه ۲۶ خرداد از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن