مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

پخش مستند «روایت رهبری»

مستند سریالی «روایت رهبری» جدیدترین ساخته مهدی نقویان پیرامون ماجرای انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب است که از امروز روی آنتن شبکه‌های یک و مستند سیما خواهد رفت.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، مجموعه مستند «روایت رهبری» با همکاری موسسه پژوهشی ـ فرهنگی انقلاب اسلامی در ۳ قسمت حدود ۵۰ دقیقه‌ای ساخته‌شده است و با استفاده از تصاویر آرشیوی بکر و دیده نشده‌ای، ماجرای انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر انقلاب را روایت می‌کند.

این مستند از تصاویر آرشیوی دیده نشده‌ای از اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۴ خرداد ۶۸ و مباحثات صورت گرفته در این اجلاس، برای نخستین بار رونمایی می‌کند و اسناد اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۵ مرداد سال ۶۸ نیز برای نخستین بار از تلویزیون پخش می‌شود.

استعفای آیت‌الله منتظری، ارتباط آیت‌الله خامنه‌ای با امام خمینی(ره) و انقلاب و دلایل انتخاب ایشان برای رهبری و… از جمله مباحثی است که در این مستند به آنها پرداخته ‌شده است. این مستند که با نگاهی تبیینی و دقیق به وقایع این برهه از زمان پرداخته است، چهارشنبه تا جمعه، اول تا سوم اسفند ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه یک و ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن