مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

پخش مستند «سینما انقلاب» از تلویزیون

مستند «سینما انقلاب» روایتی نو از تعامل سینما با انقلاب اسلامی، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، مستند «سینما انقلاب» روایتی نو از تعامل سینما با انقلاب اسلامی، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد. مستند «سینما انقلاب» با یادآوری حال و هوای سینمای ایران پیش از انقلاب اسلامی به ریل‌گذاری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای هنر هفتم در نخستین سخنرانی مهم ایشان پس از ورود به ایران (۱۲ بهمن ۱۳۵۷) اشاره کرده و سپس به‌طور ویژه به تعامل میان هنرمندان با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دوران ریاست‌جمهوری و رهبری ایشان پرداخته است.

«سینما انقلاب» شامل صحنه‌های منتشرنشده یا کمتر دیده شده از ارتباط نزدیک و صمیمی سینماگران و هنرمندان با رهبر انقلاب اسلامی و اهتمام ایشان به هدایت و حمایت مشفقانه از آنان است. مستند «سینما انقلاب» به مناسبت در پیش بودن روز سینما در ۲۱ شهریور، این هفته در شبکه‌‌های مختلف سیما از جمله روز سه‌شنبه (۱۳ شهریور) ساعت ۲۰ از شبکه یک سیما و ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه خبر پخش خواهد شد. همچنین روز چهارشنبه ۱۴ شهریور شبکه ۳ سیما ساعت ۲۲:۲۰ آن را بازپخش خواهد کرد.

تهیه‌کننده این مستند روح‌الله عبادی است و کارگردانی آن را حمید شعبانی به عهده داشته است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن