مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

پرفروش ترین فیلم های مستند ایران و جهان در هفته‌ای که گذشت

مستند «میدان جوانان سابق» همچنان در صدر جدول فروش فیلم‌های مستند گروه هنر و تجربه قرار دارد و بعد از این مستند، «اسرار دریاچه» به رتبه دوم جدول فروش هفتگی رسید.

در هفته گذشته مستند «pavarotti» به کارگردانی ran Harvard پس از ۷ هفته اکران با فروش مجموع نزدیک به ۴/۱۰۰/۰۰۰ هزار دلار در صدر گیشه فروش فیلم‌های مستند در جهان قرار گرفت. در رتبه دوم این جدول مستند «maiden» به کارگردانی Alex Holmes با فروش مجموع نزدیک به ۹۵۰/۰۰۰ هزار دلار قرار دارد.

در میان مستندهای ایرانی و در گروه هنر و تجربه مستند «میدان جوانان سابق» همچنان در صدر جدول فروش فیلم‌های مستند گروه هنر و تجربه قرار دارد و بعد از این مستند، «اسرار دریاچه» به رتبه دوم جدول فروش هفتگی رسید.

مستند «میدان جوانان سابق» به کارگردانی مینا اکبری درباره یک عکس است که روزنامه‌نگاران روزنامه «جامعه» در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد ماشاالله شمس‌الواعظین سردبیر روزنامه برای روجلد شماره نوروز در میدان جوانان گرفته‌اند.این فیلم به بهانه این عکس مروری دارد بر وضعیت مطبوعات طی ۲۰ سال اخیر و تاثیری که دگرگونی‌های سیاسی و اجتماعی ایران بر کار رسانه گذاشته است.

مستند «اسرار دریاچه» به کارگردانی آرمین ایثاریان درباره منطقه باستانی تخت سلیمان است که با بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت در استان آذربایجان غربی قرار دارد و دریاچه‎ای عمیق با داستان‎ها و افسانه‎های بسیاری درباره گنج‎های سلسله‌های مختلف تاریخی هست که به‌خاطر سمی بودن آب ِآن و قرارگیری در ارتفاع، تاکنون دست‌نیافتنی بوده و هیچ‌کس به اعماق آن نرسیده بود. این فیلم اکتشافی و پژوهشی به معرفی منطقه باستانی تخت سلیمان و مراحل اکتشاف اعماق تاریک و رمزآلود دریاچه تخت سلیمان می‎پردازد.

کپی برداری و نقل این مطلب تنها با ذکر نام بلاگ سینمامارکت جایز می باشد.
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن