مجله نقد فیلمگردی
اسلایدرفیلم شناسیگزارش

پرفروش ترین های سینمامارکت در نیمه اول سال ۹۷

از فروشنده 2، به وقت شام و لاتاری تا تنها میان طالبان در لیست پرفروش‌های سینمامارکت در نیمه اول سال 97

با پرفروش ترین فیلم های سینمایی و مستندهای سینمامارکت در نیمه اول سال ۹۷  بیشتر آشنا شوید

سینمای ایران

مستند «فروشنده۲»

در خلاصه مستند آمده است:

شرح خوابی که غرب برای صنعت موشکی ایران دیده، زمزمه‌های مذاکرات جدید و فشار بر صنعت موشکی ایران را به نمایش در آورده است.

 

فیلم سینمایی «به وقت شام»

در خلاصه فیلم آمده است:

یونس و علی، پدر و پسر خلبانی هستند که مأموریت ویژه آنها به پرواز درآوردن هواپیمایی در تَدمُربه سمت دمشق است، آنها باید مردم تحت ظلم داعش را به وسیله این پرواز نجات دهند، اما در این راه مشکلات زیادی در انتظار آنهاست. این فیلم نامزد دریافت ۸ جایزه و برنده ۳ سیمرغ از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شد.

 

فیلم سینمایی «لاتاری»

در خلاصه فیلم آمده است:

امیرعلی و نوشین دو جوان بیست ویکی دوساله قصد ازدواج با یکدیگر را دارند. خانواده‌ها چندان موافق نیستند. آنها صبرپیشه کرده‌اند تا به مرور زمان رضایت خانواده‌هایشان را جلب کنند. آن دو یک رویای مشترک دارند؛ برنده شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا

 

مستند «خوره»

در خلاصه مستند آمده است:

مستند «خوره» به وقایع دی ماه ۹۶ و آنچه در شکل گیری موج خواسته‌های به حق مردم و علل انحراف آن پرداخته است می‌پردازد.

 

انیمیشن «فهرست مقدس»

در خلاصه فیلم آمده است:

انیمیشن «فهرست مقدس» روایت گر یک داستان تاریخی است که ماجرای آن در شهر «نجران» کشور «یمن» می‌گذرد و زمان آن به صد سال قبل از ظهور دین اسلام بازمی‌گردد. این انیمیشن سینمایی روایتی دراماتیک، رمانتیک و تراژیک دارد و داستان آن براساس سفر قهرمان فیلم با نام «هاران» شکل گرفته است.

 

برنامه گفت و گور محور «خشت خام»

در خلاصه این برنامه آمده است:

خشت خام مجموعه ای است با اجرا و سردبیری حسین دهباشی که در هرقسمت با یکی از شخصیت های مهم و تاثیر گذار در تاریخ ایران و جمهوری اسلامی به گفتگو می‌پردازد.

 

مستند «شجریان از سپیده تا فریاد»

در خلاصه مستند آمده است:

مستند «شجریان؛ از سپیده تا فریاد» به روایت بخش هایی از زندگی محمدرضا شجریان خواننده موسیقی سنتی ایرانی می پردازد.

 

مستند «گزارش چند قتل»

در خلاصه مستند آمده است:

مستند “گزارش چند قتل” به ترورهای  مشکوک و سریالی دوران ریاست جمهوری “سید محمد خاتمی” می پردازد و نقش “سعید امامی” در این قتل ها را بررسی می کند.

 

مستند «قائم مقام»

در خلاصه مستند آمده است:

مستند ” قائم مقام ” روایتی بدون سانسور و منصفانه از زندگی آیت الله منتظری را به تصویر کشیده است. این مستند روایتی از مبارزات پیش از انقلاب تا فوت ایشان را شامل می شود و برای اولین بار به طور تفصیلی به فراز و فرود وی در نظام سیاسی ایران پرداخته است. دوران قائم مقامی آیت الله منتظری و سال;های پس از عزل او، از مقاطعی است که به دلیل حساسیت های سیاسی فراوان کمتر به آن پرداخته شده است، بسیاری از شخصیت های سیاسی هم یا درباره این مساله حاضر به گفتگو نیستند و یا به سختی حاضر به مصاحبه می شوند.

 

مستند «تنها میان طالبان»

در خلاصه مستند آمده است:

مستند “تنها میان طالبان” یک روایت بی واسطه در مورد نگرش طالبان به مسائل مختلفی از جمله سیاست، مذهب و قومیت است. اسلام زاده چند بار به کشور افغانستان سفر کرد تا سرانجام موفق شد اجازه حضور بین این گروه را پیدا کرد و ۱۵ روز در میان طالبان زندگی کرد. وی با مقام‌های ولایتی طالبان در استان «هلمند» مصاحبه کرده‌است.

جهت تماشا و دانلود فیلم های معرفی شده بر روی نام آن ها کلیک کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن