مجله نقد فیلمگردی
اخباراخبار سینمامارکتاسلایدر

پرفروش‌ترین‌های سینمامارکت در سال ۱۳۹۸

مستندهای ترور سرچشمه، تهران دمشق، نفوذی و هاشمی زنده است در لیست پرفروش‌های 98 سایت سینمامارکت هستند.

با پرفروش‌ترین مستندهای سینمامارکت در سال ۱۳۹۸ بیشتر آشنا شوید:

مستند ترور سرچشمه

انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در تیرماه سال ۱۳۶۰ اتفاق افتاد؛ که منجر به شهادت دکتر بهشتی و تعدادی از مسئولان ارشد کشور شد. «ترور سرچشمه» از زبان مطلع‌ها بخش‌هایی از ناگفته‌های تاریخ معاصر کشور را بیان می‌کند و با سبک و سیاق خاص محمدحسین مهدویان در روایت‌های سینمایی‌اش، به بازخوانی و بازنمایی مهمی از ابعاد، آثار و چرایی این حادثه تروریستی می‌پردازد.

مستند تهران دمشق

در این اثر، دوربین مستندساز به پشت جبهه‌های مقاومت رفته و وضعیت مردم در شهرهای مختلف سوریه را از زبان خودشان روایت می‌کند. این مستند ریشه‌های اجتماعی اعتراضات گروهی از مردم تا شکل‌گیری بحران در سوریه را جستجو می‌کند و تلاش دارد تصویری از وضعیت مردم شهرهای مختلف سوریه را پس از گذشت ۷سال از جنگ ارائه کند. روایت این مستند در فضای اجتماعی ایران و سوریه در رفت و آمد است و به برخی اتفاقات داخلی کشورمان نیز می‌پردازد تا هشداری باشد برای افرادی که ایران برای‌شان مهم است. مستند «تهران دمشق» به کارگردانی سید محمدعلی صدری‌نیا و تهیه‌کنندگی مرکز مستند صور ساخته شده است.

مستند نفوذی

این اثر ساخته جواد موگویی مستندساز و تاریخ‌پژوه، روایتگر گوشه‌ای از زندگی «مسعود کشمیری» عامل ترور شهیدان رجایی و باهنر است. مسعود کشمیری از جمله نیروهای سازمان منافقین بود که با نفوذ در دستگاه‌های اجرایی کشور زمینه‌ساز بمب‌گذاری در دفتر نخست‌وزیری جمهوری اسلامی ایران در ۸ شهریور ۱۳۶۰ و شهادت شهیدان رجایی و باهنر شد. مستند «نفوذی» به بازخوانی بخش‌هایی از زندگی این فرد پرداخته است.

مستند هاشمی زنده است

«هاشمی زنده است» اولین کاربلند علی طادی، که برشی از زندگی آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی از آغاز مبارزات سیاسی تا فوت ایشان می‌باشد و در مرکز مستند سفیرفیلم تهیه شده است. این مستند روایتگر حیات انقلابی، سیاسی و اجتماعی آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی از ابتدای نوجوانی تا فوت ایشان به بررسی اقدامات وی در بین سال‌های ۱۳۲۰ تا دی ماه ۱۳۹۵ و بررسی تاریخ معاصر کشورمان در این سال‌ها می‌پردازد.

کپی برداری و نقل این مطلب تنها با ذکر نام بلاگ سینمامارکت جایز می باشد.
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن