مجله نقد فیلمگردی
اخباربرنامه های تلویزیونی

پیش‌بینی آینده برجام در برنامه «۳۶۰ درجه» شبکه مستند

جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» شبکه مستند به بررسی ابعاد مختلف کاهش گام‌به‌گام تعهدات برجامی ایران می‌پردازد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با ارسال نامه‌ای به کشورهای حاضر در توافق هسته‌ای، تصمیم ایران برای کاهش تعهداتش را نسبت به این توافق‌نامه اعلام کرد و با تعیین ضرب‌الاجل ۶۰ روزه برای کشورهای اروپایی خواستار حل شدن وضعیت بحرانی خرید نفت و مشکل تبادلات مالی و بانکی شد.

این اقدام که همزمان با اولین سالگرد خروج آمریکا از برجام صورت گرفت، واکنش‌های بسیاری را در داخل و خارج از کشور به همراه داشت. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اولین واکنش‌ها نسبت به این تصمیم ایران، خواستار تماس مقامات ایرانی با او جهت مذاکره شد و مقامات اروپایی نیز از لزوم ادامه برجام سخن گفتند. دیروز سران اروپایی برای بررسی ضرب‌الاجل برجامی ایران در بروکسل جلسه فوق‌العاده گذاشتند.

این قسمت از برنامه «۳۶۰ درجه» با بررسی واکنش ایران و اروپا، آینده برجام و اقدامات متقابل ایران در راستای کاهش تعهداتش در این توافق‌نامه را زیر ذره‌بین می‌برد.

«۳۶۰ درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن