مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

پیگیری دغدغه‌های زیست‌محیطی یک زوج جوان در شبکه مستند

فیلم 52 دقیقه‌ای «رویایی در مه» درباره زندگی زوج جوان مریوانی كه حیوان‌ها را تیمار می‌كنند در شبكه مستند تولید می‌شود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، محسن سخا، کارگردان مستند «رویایی در مه» با نام قبلی «کارواش» که در شبکه مستند تولید شده است، درباره آن گفت: این فیلم ۵۲ دقیقه‌ای درباره یک زوج جوان مریوانی در کارواشی است که صاحب آن هستند و از حیوانات زخمی حمایت و پس از بهبود آنها را رها می‌کنند.

وی درباره علت گرایش به ساخت چنین مستندی توضیح داد: علاقه‌مند به محیط‌زیست هستم و فیلم‌های قبلی‌ام نیز درباره زوجی است که در محیط‌زیست کار می‌کردند و این فیلم نیز همان فضا را دارد.

این مستندساز در رابطه با چگونگی طرح ایده ساخت این مستند و تعامل با شبکه مستند تشریح کرد: وقتی طرح این مستند را با مدیریت تولید شبکه مستند مطرح کردم، استقبال کردند، چون فیلم قبلی‌ام در همین راستا بود و نمونه کاری در زمینه محیط‌زیست از من دیده بودند و روند تولید از طرف شبکه خیلی سریع انجام شد و به‌سرعت به مرحله تحقیق و فیلمبرداری رسیدیم.

سخا با اشاره به مدت‌زمان ساخت رویایی در مه بیان کرد: زمان فیلمبرداری، تحقیق و تدوین یک‌سال طول کشید و به تفکیک فیلمبرداری ما پنج ماه و بقیه مراحل نیز مربوط به تدوین و صداگذاری بود که در حال حاضر در این مرحله هستیم.

وی در رابطه با مکان‌های فیلمبرداری این مستند نیز عنوان کرد: ما با این زوج جوان در بخش‌های مختلف شهر مریوان که قرار بود حیوانی را تیمار کنند، همراه می‌شدیم و مکان فیلمبرداری خاصی نداشتیم.

سخا درباره انتخاب موسیقی این فیلم مستند نیز عنوان کرد: ما از موسیقی خطه مریوان استفاده کردیم تا بتوانیم با شنونده ارتباط خوبی برقرار کنیم.

عوامل مستند رویایی در مه عبارتند از: نویسنده، کارگردان، تهیه‌کننده و صدابردار: محسن سخا، دستیار کارگردان: پویه نعیمی، نور، تصویر و تدوین: علیرضا بهبهانی، صداگذار: حسین قورچیان، مدیرتولید: کیوان غلام ویسی، مشاور محلی: محمد غلام ویسی، عکاس: مائده فلاح.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن