مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

چهارمین اتفاق مهم بین‌المللی با میزبانی آسیا پاسیفیک از «دلبند» ایرانی

فیلم مستند «دلبند» به كارگردانی ياسر طالبی و تهيه‌كنندگی الهه نوبخت، به عنوان نماینده سینمای مستند ایران، در بخش مسابقه سیزدهمین دوره مراسم اهدای جوایز آسیا پاسیفیک پذیرفته شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، سیزدهمین دوره مراسم اهدای جوایز آسیا پاسیفیک The Asia Pacific Screen Awards- APSA روز ۲۱ نوامبر ۲۰۱۹ (‌سی‌اُم آبان‌ماه) در شهر «بریزبین» استرالیا برگزار می‌شود و «دلبند» ساخته یاسر طالبی به رقابت با بهترین آثار مستند منتخب این رویداد معتبر بین‌المللی خواهد پرداخت.

براساس اعلام وب‎سایت رسمی این مراسم، اسامی نامزدهای دریافت جوایز آسیا پاسیفیک هم اواسط ماه اکتبر اعلام می‌شوند.

مستند «دلبند» بجز موفقیت‌های یادشده در جشنواره‌های معتبر جهانی، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره «کازان» روسیه، تقدیر ویژه هیات داوران جشنواره «ترنتو» ایتالیا، دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری و جایزه بهترین فیلم از نگاه دانش‌آموزان جشنواره مستند «سیسیل» ایتالیا را از آن خود کرده و نامزد بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم‌های تلویزیونی شانگهای چین و جایزه تماشاگران جشنواره مردم‌شناسی «پارنو» استونی هم شده بود.

این فیلم در بخش رسمی جشنواره استانبول ترکیه و جشنواره «ماموت‌لیکس» آمریکا نیز به نمایش درآمده و در جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا فینالیست بخش Feature Competition شده بود.

«دلبند» قصه‌ی زندگی دشوار اما شیرین یک مادر تنهای هشتاد و سه ساله به نام «فیروزه» را روایت می‌کند که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد.

این فیلم محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و شرکت تصویر گستر الهه پارسی (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت است که پخش بین‌المللی فیلم را نیز بعهده دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن