مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

کتاب «صدا و موسیقی در فیلم مستند» رونمایی می شود

مراسم رونمایی از کتاب فیلم مستند «صدا و موسیقی در فیلم مستند» با حضور نازنین اردوبازارچی مترجم و احمد الستی میهمان ویژه، جمعه 23 آذرماه در پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، مراسم رونمایی از کتاب فیلم مستند «صدا و موسیقی در فیلم مستند» با حضور نازنین اردوبازارچی مترجم و احمد الستی پژوهشگر و استاد دانشگاه در ششمین روز جشنواره بین المللی سینماحقیقت در پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.

کتاب فیلم مستند «صدا و موسیقی در فیلم مستند» نوشته هالی راجرز درباره بحث صدا و موسیقی در فیلم مستند است که در سال ۲۰۱۵ نوشته شده، جلد آن را پرویز بیانی طراحی کرده و با قیمت۳۰ هزار تومان در نشر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی منتشر شده است.

در یادداشتی که پشت جلد این کتاب درج شده، آمده است که؛ «موسیقی به تصویر جان می بخشد. درست همان طور که بدن ها و اندام حسی ما جهان اطراف را چیزی ورای انباشتی از حقایق، چیزی مثل میدان رقابت نیروها و جاذبه ها، نقاط کانونی و فضاهای خالی درک می کنند. موسیقی که شاید دلیل چرخش زمین باشد. می تواند به طریقی جذاب و ماندگار به مستندهایی جان ببخشد که این جهان را باز می نمایند. مقالات این کتاب با محوریت فیلم مستند و از دیدگاه های مختلف به چگونگی این امر می پردازد. هالی راجرز، نخستین – و مسلماً نه آخرین – کتاب را در باب نادیده گرفته شده ترین جزء فیلم مستند، یعنی موسیقی، به ما عرضه کرده است. این کتاب نه تنها نخستین بلکه بهترین درک و ارائه از این موضوع است و بستری مناسب برای آثاری که پس از آن خواهند آمد. بین نیکولز/آوریل ۲۰۱۴»

این مراسم جمعه ۲۳ آذرماه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه در سالن شماره دو پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن