مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

کسب بالاترین رتبه فروش هنر و تجربه توسط «درجستجوی فریده»

فیلم مستند «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطائی بیشترین میزان فروش را در کل آثار اکران شده سال گذشته گروه سینمایی هنر و تجربه به خود اختصاص داد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، در سال ۹۷، ۶۳ فیلم سینمایی، ۱۱ فیلم خارجی، ۵۷ فیلم مستند، ۲۶ فیلم کوتاه و یک انیمیشن در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران شدند که در این میان فیلم مستند «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطائی که با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است، بیشترین میزان فروش را در این گروه سینمایی داشت.

به گفته مدیرعامل مؤسسه سینمایی «هنر و تجربه»، پس از گذشت حدود چهار سال از نمایش فیلم‌های کوتاه و مستند در گروه «هنر و تجربه»، ضریب اشغال سالن و توجه مخاطب به این دست فیلم ها حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته که یکی از علل آن می‌تواند نحوه برنامه‌ریزی پکیج‌های این گونه فیلم‌ها باشد.

گفتنی است؛ مستند «ترور سرچشمه» ساخته محمدحسین مهدویان و پکیج فیلم‌های کوتاه به نام «بهاریه فیلم کوتاه» جدیدترین برنامه اکران گروه سینمایی «هنر و تجربه» در سال ۹۸ هستند.

مستند «در جستجوی فریده» درباره‌ی زنی به نام فریده است که چهل سال پیش در حرم امام رضا(ع) رها شده و بعد از انتقال به شیرخوارگاه توسط زوجی هلندی به فرزندی گرفته شده و به هلند برده می‌شود. فریده که در طول این سال‌ها به‌خاطر ترس از سفر به ایران و عدم تمایل خانواده‌اش به وطن بازنگشته، چند سالی‌ست از راه دور جست‌وجویی را برای پیدا کردن خانواده‌ی واقعی‌اش شروع کرده و حالا برای اولین بار به ایران سفر می‌کند تا زادگاهش را ببیند و با سه خانواده که مدعی‌اند خانواده‌ی واقعی او هستند، ملاقات کند…

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن