اخبارپیشنهاد هفته

مستند سازان گوش شنوای تولید ملی

بلاگ سینمامارکت در بسته ای پیشنهادی این هفته خود مستند های را که به مشکلات تولید ملی و تولید کنندگان ملی پرداخته است را معرفی و پوشش می دهد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، واقعیت آن است که چه بخواهیم و چه نخواهیم گرایش به سمت مصرف کالاهای خارجی در کشور ما وجود دارد و آثار و عوارض سوء آن در همه جنبه‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور قابل مشاهده است .

برای اصلاح این عادت ناپسند باید دست به دست هم بدهیم و از راه های درست وارد شویم تا تحقق کامل اهداف جهاد اقتصادی را شاهد باشیم .

برای رسیدن به این هدف راهکارهای بسیاری را شنیده‌ایم اما در شرایط فعلی شاید یکی از اصلی‌ترین راهکار تولیدات رسانه‌ای و تصویری می‌باشد، تولیداتی که رنج و زحمت تولید کننده را به نمایش کشیده و برای مخاطب اهمیت حمایت از تولید ملی با زبانی ساده و واضح بیان کند.

در همین راستا بلاگ سینمامارکت در بسته‌ی پیشنهادی این هفته خود مستند‌های را که به مشکلات تولید ملی و تولید کنندگان ملی پرداخته است معرفی و پوشش می دهد.

۱- مستند “نساجی”

مستند ” نساجی ” به گفتگو و مشکلات تولیدات نساجی در ایران می پردازد.
در این مستند ضمن گفتگو با “مهدی یکتا” دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و همچنین “سیاوش فرد اسماعیل پور” مدیرعامل شرکت کانون تولیدات در ایران به بررسی مشکلات نساجی در ایران اشاره می شود و با اشاره به “عطا الملک” که اولین کارخانه نساجی را راه اندازی کرد تاریخچه نساجی را بررسی می نماید و مشکلات امروز صنعت نساجی ایران را شرح میدهد.

۲- مستند “کاغذ یک درنگ مچاله”

مستند کاغذ یک درنگ مچاله

 

مستند ” کاغذ یک درنگ مچاله ” به وضعیت تولید کاغذ در کشور، چگونگی تولید و واردات آن می پردازد. در این مستند بررسی های اساسی در مورد مشکلات تولید کاغذ شده است بررسی های که اگر جدی گرفته شود جلوی خارج شدن مقدار زیادی ارز از کشور را می گیرد.

 

۳- مستند “کار آفرینان”

مستند “کارآفرینان” روایت زحمت‌ها و تلاش‌های کار آفرینان ایرانی در مسیر تولید و کمک به اقتصاد کشور می‌باشد.
این مستند که در قالب چندین قسمت است که هر قسمت از آن به زندگی یکی از کار آفرینان نمونه کشور پرداخته است.

 

۴- مستند ” حراج بزرگ “

مستند حراج بزرگ با موضوع چای ایرانی به بررسی معضلات تولید در کشور می پردازد.
در مستند چای بزرگ می توانید پاسخ به این سوال که چرا چای ایرانی در کشور ایران بهای داده نمی شود؟ را دریافت کنید.

برای تهیه و تماشای هریک از مستندها می توانید بر روی نام آن کلیک کنید .
منبع
بلاگ سینمامارکت
برچسب ها
جدول ارزشگذاری جشنواره فیلم فجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن