مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره ها

مستند “سارا” برنده نشان ویژه جشنواره هندی

فیلم مستند بلند «سارا» ساخته‌ هادی شریعتی، برنده نشان ویژه بهترین مستند جشنواره LACK CITY هند شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، سومین جشنواره بین‌المللی LACK CITY از ۹ تا ۱۱ آگوست ۲۰۱۸ در شهر «گوالیور» واقع در ایالت مادایاپرادش هند برگزار شد و فیلم مستند «سارا» ساخته‌ هادی شریعتی موفق به کسب نشان ویژه بهترین مستند این جشنواره شد.

در بخش مسابقه این دوره‌ جشنواره LACK CITY، فیلم‌هایی از کشورهای ایران، اسپانیا، ایتالیا، انگلستان، آمریکا، روسیه، لهستان و بنگلادش حضور داشتند.

در خلاصه موضوع مستند «سارا» آمده است: فیلمساز در روز تولد فرزندش از صحبت‌های پزشک متوجه نابینایی‌ دخترش می‌شود، اما او و همسرش کم‌کم متوجه می‌شوند که چشم راست او بینایی مختصری دارد. آنها به واقعیت نگاه می‌کنند و شروع به ضبط زندگی او می‌کنند. یک روز سارا تلاش می‌کند کبوتر را از قفس آزاد کند. روز دیگر او به آرامی پیاده می‌رود. در اینجا زندگی او در زمان‌های مختلف نقاشی شده است…

این فیلم توسط فرشاد فداییان تدوین شده است و دیگر عوامل ساخت آن عبارتند از تصویر: هادی شریعتی، حمیده شریعتی و محمد مجلل، صدابردار: محمدجواد یمقی، صداگذار: حسین قورچیان، آهنگساز: علیرضا چولایی، عکاس: محسن ساربانی، مدیر تولید: ابوذر کبیری، طراحی پوستر: فراز فداییان.

مستند «سارا» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن