مجله نقد فیلمگردی
فیلم شناسی

پیشنهادهایی برای یافتن تصویر درستی از فلسطین

دراین مطلب پیشنهادهایی را برای یافتن تصویر درستی از فلسطین به شما پیشنهاد می کنیم.

این روزها همزمان با روز نکبت و افتتاح سفارتآمریکا در بیت المقدس و به شهادت رسیدن بیش از ۵۰ نفر از شهروندان فلسطینی توسط رژیم غاصب صهیونیستی، موجی از اعتراض ها به این ظلم بزرگ در شبکه های مجازی و رسانه های دنیا به راه افتاده است. آنچه که در میان این امواج رسانه ای مشهود است نبود تصویر درست و دقیق از مردم مظلوم فلسطین و جنایت هایی است که رژیم صهیونیستی با حمایت های دول غربی بر آن ها روا داشته است.
دراین مطلب پیشنهادهایی را برای یافتن تصویر درستی از فلسطین به شما پیشنهاد می کنیم.
مستند «پنج دوربین شکسته» در رابطه با مشکلاتی می باشد که مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین با آن روبرو شده اند. آنها هر روز در زندگی خود با خطرات و مشکلات زیادی همراه هستند و در هر ساعت از روز دوستان و یا یکی از اعضای خانواده خود را از دست می دهند. در چنین فضایی کارگردان با استفاده از مصاحبه های فراوان و دلخراشی که از افراد موجود در این جامعه گرفته است توانسته یک فیلم مستند بسیار زیبا و کامل در رابطه با مشکلاتی که آنها در طول زندگی خود داردند بسازد.
 
در مستند «قصه های قدس» دوربین وارد سرزمین های اشغالی شده و از درون به نقد و بررسی حکومت جعلی صهیونیستی و مشکلات ساختاری می پردازد که اکنون، یعنی سالیان سال پس از اشغال فلسطین، نظر همه حتی سربازانی را که سال ها در خدمت ارتش این رژیم جنگیده اند، جلب کرده است. صرف نظر از نامشروع بودن رژیم صهیونیستی، این رژیم از تناقض های ساختاری بسیاری نیز برخوردار است. تناقض هایی که گاه نظر تیزبین بسیاری از ناظران بی طرف و غربی را هم به خود جلب کرده و رفته رفته می رود تا افکار عمومی، خود اسرائیل را نیز متوجه این حقیقت کند که این رژیم در منطقه جایی ندارد. مجموعه مستند “قصه های قدس” از جهتی حائز ویژگی است که،در آن مخاطب ارتباطی مستقیم و بی واسطه با آنچه در درون سرزمین های فلسطین اشغالی می گذرد، برقرار می کند. این مستند در شش قسمت تهیه شده است.
مستند «هشتاد سال مقاومت» شامل روایتی از مقاومت ۸۰ ساله مردم فلسطین در برابر سلطه جویی های قدرت های بزرگ پیروز جنگ جهانی اول است.
موشن گرافیک زیبای«کودک و خنجر» به بررسی وضعیت کودکان فلسطینی از آغاز اشغال فلسطین به دست رژیم صهیونیستی تا کنون می پردازد.
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن